enu diena

Šodien, 4. aprīlī, Valsts valodas centrā viesojās skolēni no Rīgas Franču liceja, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Ulbrokas vidusskolas, Tukuma 2. vidusskolas un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas.

Skolēnus sagaidīja un Ēnu dienu atklāja Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, Valodas kontroles departamenta vadītāja Madara Rēķe un Terminoloģijas un tiesību aktu tulkošanas departamenta vadītājs Arturs Krastiņš.

Ar terminologa, literārā redaktora-tulkotāja un juriskonsulta profesiju skolēnus iepazīstināja Valsts valodas centra terminoloģe Ieva Kraukle, literārā redaktore-tulkotāja Linda Sirmā un juriskonsults Ernests Grietens.


Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Šīs dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.